Lewostronne uszkodzenie pierścienia włóknistego z raczej pod więzadłową przepukliną krążka m/k do kanału

Wynik rezonansu: Na poziomie przestrzeni m/k L5/S1 znaczne obniżenie wysokości i dehydratacja krążka m/k. Lewostronne uszkodzenie pierścienia włóknistego z raczej pod więzadłową przepukliną krążka m/k do kanału, do 11 mm, ku dołowi wzdłuż dolnej lewej krawędzi S1 na odległości do ok. 18 mm, ze znacznym uciekiem worka oponowego i lewych korzeni nerwowych. Zmiany zwyrodnieniowe w pod chrzęstnej części sąsiadujących trzonów typu Modic I/II. Czy operacja w moim przypadku jest niezbędna?

Witam serdecznie,

Wynik badania sugeruję chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. O konieczności zabiegu chirurgicznego decyduje lekarz neurochirurg. Dlatego sugeruje udać się wraz z wynikiem do neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.