Mam 53 lata: skąd te upławy ropne?

Mam 53 lat, 8 lat temu przeszłam zabieg usunięcia macicy i jednego jajnika. Od tygodnia mam żółte upławy o zapachu typowo ropnym. W zeszłym roku miałam problem z wrzodami na całym ciele, z których ropa miała ten sam zapach. Przy upławach nic mnie nie swędzi, czasami piecze. Wargi sromowe nie są powiększone, obrzęk nie występuje, widoczne jest minimalne zaczerwienienie. Odbyłam stosunek płciowy, ale osoba twierdzi, że jest zdrowa i nie miała kontaktu z nikim innym. Co w tej sytuacji mam zrobić? Obecnie zażywam bakterie i smaruję specjalnym kremem. Za odpowiedź i poradę dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Ropna wydzialina świadczy o stania zaplnym pochwy wywołanym przez bakterie. Dlatego lek, który Pani stosuje do smarowania nie będzie skuteczny, ponieważ ma on działanie przeciwgrzybicze. Konieczna jest wizyta u ginekologa oraz włączenia antybiotyku.

Pozdrawiam.