Margines cięcia objęty naciekaniem raka

Operacja oszczedzajaca piers 6.02.15 wynik rak na iekaja y sluzowy, margines ciecia objete naciekaniem raka, wynik ER ( ) 8pkt, PgR (-) 0pkt wg Allreda, HER-2/neu: (3 ) dodatnie, Ki67: 0%, lekarz doradza kolejna operacje kwadrant i niopsje wezlow, co mowia wyniki i jakie powinno byc dalsze leczenie

Co do piersi: jeśli wyjściowo nie było zmian trudnych do odgraniczenia, pozostaje wystarczająca objętość gruczołu i jesteśmy zgodni co do zachowanie piersi - to wystarczy "kwadrant". Jeśli jest tyle wątpliwości co przekonań - lepiej pójść krótszą drogą amputacji.