Mdłości podczas leżenia i bóle brzucha a wrzody żołądka

Witam, Od jakiegos czasu potrafie w nocy obudzic sie z silnymi nudnosciami jednak ani razu nie zwymiotowalam. Czasami jest tak zle, ze nie potrafie ponownie zasnac, poniewaz lezac na lewym/prawym boku lapia mnie silniejsze dolegliwosci, nie mowiac o lezeniu na brzuchu. Miesiac temu wykryto u mnie wrzody zoladka, czy te nudnosci i ssace bole brzucha sa oznaka poglebiajacych sie wrzodow? Czasami lapie mnie tez biegunka.

Jeśli ma Pani wrzody żołądka (muszą być stwierdzone w gastroskopii), więc myślę, że jest Pani w trakcie leczenia. Leczenie wrzodów żołądka powinno trwać około 6-8 miesięcy. Po tym okresie najlepiej wykonać kontrolną gastroskopię celem oceny leczenia, obecnego stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego. Utrzymujące się dolegliwości mogą świadczyć o utrzymującym się owrzodzeniu żołądka - tylko wykonanie gastroskopii może konkretnie ocenić obecny stan śluzówki żołądka.