Metaliczny posmak w ustach, osłabienie i swędzenie w gardle a sarkoidoza

Witam, mam 21 lat i od paru tygodni bolą mnie płuca. Czasem odczuwam ich swędzenie, a w ustach dziwny metaliczny posmak, nie taki jak od krwi. Często jestem słaba, zwykłe wysiłki jak pójście do sklepu męczą mnie niemożliwie. Wracam i brak mi tchu. Przy okazji odczuwam dziwne pieczenie, swędzenie w gardle które towarzyszy mi od lat. Czy mogą to być objawy sarkoidozy? Jeśli tak to do jakiego lekarza powinnam się zgłosić?

Witam! Opisane objawy są nieswoiste, co oznacza że mogą pojawić się w wielu chorobach układu oddechowego oraz układu krążenia. Myślę że przede wszystkim powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który po zebraniu dokładnego wywiadu i przeprowadzeniu bezpośredniego badania klinicznego zadecyduje o dalszym postępowaniu.