Na co wskazują te przedłużające się objawy infekcji u 22-latka?

Witam. Od poprzedniej niedzieli zaczęły mi się objawy takie jak: zmęczenie, stan podgorączkowy, słaby apetyt, bóle i drżenia mięśniowe, czasami kichanie, lekki katar pojawiał się tylko chwilowo, ale nie miałem problemu z zatokami oraz sporadyczny suchy kaszel. Śpię po 10 godzin, odpoczywam, biore witaminy i scorbolamid. Stan się poprawiał, po tygodniu przebywaniu w domu i w tą niedziele gdy czułem się trochę lepiej wybrałem się na dłuższy spacer wieczorem, na następny dzień zacząłem się czuć gorzej i trwa to do teraz, byłem dzisiaj u lekarza stwierdził ze gardło lekko zaczerwienione i nie słyszy świstów, nie przepisał antybiotyku. Zrobiłem również test na covida, wyszedłem negatywny. Dzisiaj mija 9 dzień tego stanu i obawiam się, ze to nie przeziębienie, tylko coś innego, gdyż to osłabienie i rozbicie jest niepokojące. Czy po prostu za wcześnie wyszedłem z domu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pana stan jest dość niepokojący, ponieważ infekcja zdecydowanie się przedłuża. Mówiąc niepokojący, mam na myśli, że bardzo prawdopodobne, że będzie istniała potrzeba włączenia antybiotykoterapii.

Należy się ponownie zgłosić do lekarza, który już zna Pana stan kliniczny i opowiedzieć mu o towarzyszących objawach. Jeśli zostanie przepisany antybiotyk, to trzeba także przyjmować odpowiednie probiotyki, które chronią pozytywną florę bakteryjną jelit. Oprócz tego zalecamy leczenie objawowe np. stosowanie leków na gorączkę i bóle głowy.

Więcej informacji będzie w stanie udzielić lekarz, który przeprowadzi badanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcja-wirusowa-a-infekcja-bakteryjna-jak-je-odroznic-i-jak-je-leczyc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.