Na czym polega badanie dojrzewania płciowego przeprowadzane w skali Tannera?

Na czym polega badanie dojrzewania płciowego przeprowadzane w skali Tannera? Czy należy się przygotować do takiego badania? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Polega na ocenie narządów płciowych, głównie wzrokowej, w przypadku mężczyzn,takze ocenia się obecność jąder w mosznie.
Pozdrawiam