Nadciśnienie i złe samopoczucie u krwiodawcy

mąż jest krwiodawcą nie oddal krwi bo jego hemoglobina to 19 lekarz rodzinny powiedział że to nic takiego od 3 miesięcy mąż walczy również z nadciśnieniem 160/98 190/95 dostał leki ma 39 lat obciążony genetycznie z obu stron ostatnio występują dziwne poty w nocy bardzo zlewne, glukoza w norie, cholesterol 220 co robić boje się o niego

Witam. Opisane objawy mogą być spowodowane chorobą hematologiczną zwaną czerwienicą krwi. wskazane jest wdrożenie odpowiedniej diagnostyki pod kierunkiem lekarza hematologa.