Nadwrażliwość brodawek sutkowych a nowotwory

Od ok. tygodnia odczuwam nadwrażliwość brodawek sutkowych. Są cały czas naprężone a ich dotyk jest wyjątkowo nieprzyjemny. Mam 43 lata,rozpoczyna sie u mnie menopauza,w mammografii wystąpiły zmiany zagęszczenia a onkolog wykluczył zmiany nowotworowe.Proszę o dpowiedz o co chodzi z tymi brodawkami ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety trudno określić co może powodować taki stan. Ważne jest dokładne badanie lekarskie i wykonanie badania ginekologicznego. Potrzeba wykonać ewentualnie panel badań hormonalnych. Pozdrawiam.