Nadżerka a kłopoty z zajściem w ciążę u 33-latki

Witam, Od kilku lat mam nadżerkę. W między czasie urodziłam dziecko. Aktualnie po prawie każdej miesiączce mam brązowe plamienia, które trwają nawet do 15 dnia cyklu. Wynik ostatniej cytologii to grupa pierwsza (choć poprzednią cytologię miałam 2, w czasie ciąży 3 lata temu). Czy powinnam usunąć nadżerkę? Czy nadżerka może być przyczyną kłopotów z zajściem w ciążę (staram się od roku)?

Witam! Obecność nadżerki raczej nie jest przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Tego typu zmiany należy jednak usuwać ze względu na to że powodują tendencję do powstawania nieprawidłowych krwawień.