Nie potrafię zdjąć napletka - czy powinienem pójść do lekarza?

Witam, w tym roku kończę 17 lat. Od dłuższego czasu (odkąd zacząłem się masturbować) nie potrafię zdjąć całkowicie skórki z napletka. Dam radę jedynie do połowy i to już z lekkim bólem i czuję, że już dalej nie dam rady. Żołądź dodatkowo jest bardzo wrażliwy co nie ułatwia mi sprawy. Czytam wiele na ten temat i boje się, że będę musiał zgłosić się z tym problemem do lekarza. Jednak największym problemem dla mnie będzie powiedzieć o moim problemie rodzicom, może jakiś pomysł jak fachowo o tym powiedzieć? No i co z tym napletkiem? Najgorsze gdy nie mam problemu a pójdę do lekarza i zostanę wyśmiany. Wstydzę się, boję się o tym komuś powiedzieć. Proszę mi doradzić co mam zrobić. Jestem załamany proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź, Łukasz
ponad rok temu

Witam!

Twoim problemem może być stulejka. Jest to schorzenie uniemożliwiające odsłonięcie żołędzi prącia ze względu na zwężenie ujścia napletka. Każda próba jego odwiedzenia ku dołowi napotyka wówczas na ból.

Przyczyną wtórnej postaci stulejki jest zazwyczaj nieprawidłowa higiena intymna. Jest to dolegliwość stosunkowo powszechna, jednak bezwarunkowo wymagająca leczenia na podstawie wcześniejszej konsultacji ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam