Nie wzięłam 2 tabletek z trzeciego tygodnia czy możliwa jest ciąża?

Witam. Mam ogromny problem! Nie wzięłam 2 tabletek w trzecim tygodniu, a, co gorsze, nie wzięłam ich nawet na następny dzień! :( Kochałam się w tym czasie z moim chłopakiem, stosunek skończył się we mnie. Nie dostałam w czasie 7-dniowej przerwy okresu - jedynie brązowe plamienia. Czy mimo to, że zawsze brałam regularnie tabletki, jest możliwość zajścia w ciążę? BŁAGAM O POMOC.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przypadku pominięcia tabletki w 3. tygodniu są 2 możliwe rozwiązania:
1. nie przyjmować pozostałych tabletek z opakowania, co oznacza wcześniejsze rozpoczęcie przerwy,
2. przyjąc zapomniane tabletki jak najszybciej i rozpocząć nowe opakowanie bez robienia przerwy.
Jeśli postąpiła Pani inaczej niż wg któregoś z tych schematów, to ciąża jest możliwa. Wcześniejsze prawidłowe przyjmowanie tabletek nie ma w tej sytuacji istotnego znaczenia.