Zapomniałam wziąć tabletki z 3 tygodnia

Witam. Otóż mój problem wygląda następująco. Zapomniałam wziąć tabletki z 3 tygodnia tj. osiemnastej, zawsze biorę o 21 wczoraj zapomniałam i wzięłam ją dzisiaj o 10 rano, lecz to jest już 13 godzin. W ciągu tych 13 uprawiałam seks. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże? Zamierzam nie robić przerwy między blistrami. Ile dni powinnam się wstrzymać od współżycia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu jednym z możliwych postępowań jest jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki i przyjmowanie kolejnych tabletek o stałej porze. Następnie po zakończonym opakowaniu nie należy robić 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie. Takie postępowanie ma zapewnić działanie antykoncepcyjne tabletek. Nie ma wówczas potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam