Nieliczne drobne strzepki błony śluzowej kanału szyjki macicy

Witam serdecznie. Mam pytanie. Chodzi o wynik histopatologiczny, który brzmi nastepujaca; Nieliczne drobne strzepki błony sluzowej kanału szyjki macicy i endometrium z cechami proliferacji.Fragmenty endometrium z cechami przedłuzonej proliferacji. Wspomnę ze przyczyna zabiegu było krwawienie miedzimiesiaczkowe.Bardzo prosze o odpowiedz,z gory dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Endometrium nazywamy błonę śluzowa macicy, a proliferacja powoduje przyrost grubości, co jest zjawiskiem naturalnie występującym w pierwszej fazie cyklu kobiety w wieku rozrodczym. Czasami jednak zaburzenia hormonalne mogą powodować nadmierną proliferację śluzówki i w konsekwencji nadmierne krwawienia. Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.