Niepokojące objawy - po 3 miesiącach w dalszym ciągu nikt nie zna przyczyny

Lista objawów: skaczące ciśnienie, bóle żołądka, bóle w podbrzuszu poniżej pęcherza moczowego, w ciągu miesiąca spodek wagi o około 10 kg, bóle w klatce piersiowej na wysokości serca i na tej samej wysokości po lewej stronie, ból mięśnia w plecach. Przy czym wszystkie badania są w normie, jak badania krwi, moczu, wykluczony jest helicobacter, usg serca nie wykazało nieprawidłowości, kolonoskopia, endoskopia równieź nic nie wykazały, usg jamy brzusznej nic nie wakazało, tomografia kręgosłupa również. W momencie skurczu mięśnia w plecach, odczuwalne jest mocne bicie serca. Wszystkie te objawy występują u mojego męża, lat 33. Podane leki to tylko ***, je tylko lekkostrawne przyprawy, gotowane warzywa, bez źadnych przypraw. PS Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiemy już, co robić. Pozdrawiam, Jus123456.

ponad rok temu

Witam,

przedstawone objawy są niespecyficzne i trudno je powiązać z konkretną jednostką chorobową. Pani mąż miał również wykonany cały szereg badań, które wyszły prawidłowo, włącznie z endoskopią przewodu pokarmowego (zakładam, że rtg klatki piersiowej również jest prawidłowe). Rzeczywiście trudno ustalić przyczynę, brakuje wielu danych z wywiadu. Dlatego też proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego z wszystkimi wynikami badań, lekarz zbierze dokładny wywiad, który ma istotne znaczenie, zbada Pani męża i zadecyduje, czy potrzebna jest jeszcze dalsza diagnostyka. Jeśli wykluczy choroby somatyczne, warto pomyśleć o konsultacji psychiatrycznej, gdyż często nie uświadamiamy sobie, że nasze dolegliwości fizyczne mają podłoże psychiczne (stres, napięcie emocjonalne, zaburzenia nastroju).

Pozdrawiam.