Niski poziom leukocytów u 2-letniego dziecka

Witam! Niepokoi mnie wynik krwi mojego małego synka (2 lata 8 miesięcy) a konkretnie leukocytów - 5,2 przy normie laboratorium 6,0 - 17,5. Inne parametry OK. Rozmaz ręczny: gran segmentowane 39 (25-60) gran kwasochłonne 3 (1-5) limfocyty 57 (25-50) monocyty 1 (1-6) OB: 2 (2-15) CRP: 0,3 (0-5) ostatnie badanie miał rok temu, wówczas liczba leukocytów wynosiła 7,8 (w normie) a leukocytów 75 (pow. normy) Czy jest powód do obaw? Czy ta norma laboratorium dla leukocytów jest prawidłowa dla wieku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany przez Panią poziom leukocytów jest prawidłowy dla dziecka w tym wieku. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.