O czym mogą świadczyć takie problemy u 34-latki?

Witam serdecznie mam ogólnie taki problem ...wiele razy odczuwałam lęk i niepokój od dziecka mam problemy z nerwami...proszę mi powiedzieć i pomoc ...wiele razy miałam ataki paniki ale 4moesoace temu to był szok naczytałam się w internecie o chorobach pewnego wieczoru dostałam takiego czegoś że zaczęło wszystko się we mnie treść ręce dłonie problem z mówieniem wysokie ciśnienie i okropnie paniczny lek jak bym była opętana jakąś ....następnego dnia obudziłam się z tym samym lekiem ale nie mogłam ani jeść ani pić tylko w głowie lek płacz i ból nóg że zaraz umre trzymało mnie to wszystko kilka dni w głowie miałam takie myśli że jak patrzyłam na córkę to płakałam...po kilku dniach uspokoiło się....teraz 3 dni temu miałam to samo ale inne objawy mrowienie nóg i rąk paniczny lek ucieczka proszenie o pomoc wysokie ciśnienie ból w klatce zawroty głowy i dziwny posmak w ustach tak trzymało mnie kilka dni co chwilę wsłuchuje się w swoje ciało odsunęłam się od córki nie chcem nigdzie z nią chodzić tylko bym siedziała w domu i spala ale w głowie mam ciągle to że za chwilę znowu mnie to złapie i puści po kilku dniach proszę o pomoc
KOBIETA, 34 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Pani objawy mogą świadczyć o zaburzeniach psychosomatycznych, jednak po tak krótkim opisie nie można stawiać jednoznacznej diagnozy. Zachęcam do udania się na konsultacje psychologiczne, również w formie online.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,

na samopoczuciu, wyszukiwanie kolejnych symptomów

potwierdzających stan chorobowy oraz ciągły lęk o własne zdrowie

wskazują na zaburzenia lękowe, na hipochondrię.

Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.

Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu i wysokim

poziomie lęku o swój stan zdrowia oraz błędnym, przepełnionym lękiem

interpretowaniu nawet najmniejszych przypadłości. `

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,

ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają

normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,

napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,

nieumiejętność odpoczywania…

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić do kolejnych objawów

wywołujących lęk i niepokój.

Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go z czymś,

co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć

i poradzić sobie z nim bez specjalisty.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się z lękami, natrętnymi myślami

i pozostałymi dolegliwościami dzięki czemu odzyska Pan spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/