O czym świadczą moje objawy? Mam nerwicę?

Mam 28 lat i jestem kobietą. Ostatnio źle się czuję, mam zawroty głowy, nudności, żołądek mnie boli, mam problemy z zasłonięciem, czuję taki niepokój, cała w środku się trzęsę, boję się zostać sama w domu wieczorem, nogi z nerwów mi się uginają nawet jak idę na zakupy to mam taki lęk - najlepiej jak ktoś poszedłby ze mną. Wszystkiego co nowe się boję. Co mi dolega? Czy to nerwica? kuken

28 LAT ponad rok temu

Witam!

Objawy somatyczne, które Pani opisuje warto skonsultować ze specjalistą w kontakcie bezpośrednim. Na podstawie diagnozy różnicowej będzie można postawić diagnozę i rozpocząć odpowiednią farmakoterapię, oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba.
Nie podaje Pani od jakiego czasu trwają wspomniane  dolegliwości, czy nasilają się, etc. Dlatego bardzo ważny jest kontakt ze specjalistą.
Zachęcałabym także do uważnego przyjrzenia się sobie, refleksji na temat tego w jaki sposób funkcjonuję. Proszę zastanowić się, czy ostatnio nie towarzyszyły Pani jakieś stresujące wydarzenia, które mogłyby doprowadzić do takich objawów. Może Pani skorzystać z relaksacji, aby przyjrzeć się swoim emocjom.
Pozdrawiam