O czym świadczy brak odczuwania pragnienia?

czy to normalne, że 20 letnia dziewczyna nie odczuwa pragnienia i nie jest w stanie wypić więcej niż dwa łyki jakiegokolwiek płynu, gdyż czuje się jakby wypiła kilka litrów płynu?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Warto zauważyć, że powinniśmy pić regularnie, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy pragnienia. Picie wody w trakcie codziennych czynności jest nawykiem. Niektórzy są do niej po prostu nieprzyzwyczajeni (stąd może mieć Pani wrażenie pełności) lub jej nie lubią. Z pewnością należy to zmienić, dlatego dobrze, że problem został zauważony. Proszę sięgać po wodę w małych ilościach, ale z większą częstotliwością. Nie od razu muszą to być zalecane 2 l dziennie – lepiej, by zmiana zachodziła wolniej, ale na stałe. Najlepiej nosić ze sobą butelkę wody. Wtedy nie daje o sobie zapomnieć i łatwo można sprawdzić ile się wypiło. Na początek proszę spróbować z małą butelką i pić małymi łykami. Po pewnym czasie organizm się przyzwyczai i picie większej ilości nie będzie problemem. Jeśli smak nie odpowiada można pić wodę z cytryną – proszę jednak unikać sklepowych wód owocowych – dodaje się do nich cukru. Proszę się nie obawiać, picia wody można się nauczyć, a taka zmiana w Pani diecie będzie z pewnością korzystna dla zdrowia.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto przeczytać również: Woda zdrowia doda, ale jaką pić? na co zwrócić uwagę? którą wybrać?
http://ostroleka.mojdietetyk.pl/artykuly/woda-zdrowia-doda-ale-jaka-pic-na-co-zwrocic-uwage-ktora-wybrac.html?c=9