O czym świadczy smolisty stolec?

o czym świadczy smolisty stolec, dodam iż mam dosć czesto zaparca

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Smolisty stolec może świadczyć o krwawieniu do przewodu pokarmowego, może mieć związek z dietą. Zalecany jest kontakt z lekarzem.

Lek. RafaĹ Gryszkiewicz

Najczęściej smolisty stolec związany jest z podkrwawianiem z owrzodzeń żołądka lub dwunastnicy. Ale również przyczyna może być prozaiczna: niektóre zażywane leki lub składniki diety. Polecam kontakt z lekarzem POZ.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski