Czy taki wygląd stolca świadczy o krwi?

Witam. Leczę się gastrologicznie . W tej chwili tylko meteospasmyl zażywam. W zeszłym roku robiłam badanie na krew utajoną i było negatywne. Mam czasem problem z hemoroidami przy zaparciach - trochę żywoczerwonej krwi. Ale wczoraj kilka razy byłam w toalecie i o ile pierwszy stolec był brązowy to kolejne (nieduże) ciemno brązowo - bordowe (ostatni taki nawet bordowo różowy). Dzoś rano stolec był też ciemny z bordowo śluzową otoczką. Nie jadłam buraków. Czy to może być krew?

Dla krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego typowe są czarne, smoliste stolce. Z kolei krwawienia z dolnego odcinka charakteryzują się najczęściej domieszką krwi w stolcu. Kolor kału, który Pani opisuje nie wskazuje na aktywne krwawienie, niemniej powinna pani odbyć wizytę u lekarza, konieczne będzie badanie per rectum.