Obliczenie wieku ciąży na podstawie ostatniej miesiączki i USG

Witam. Miewam skąpe okresy i zastanawiam się czy mogłam pomylić krwawienie miesięczne z plamieniem implantacyjnym . Obecnie jestem w ciąży i rozmyślam czy nie wprowadziłam w błąd lekarza tzn czy możliwe jest że do zapłodnienia doszło 16 dni przed datą którą podałam dr jako termin okresu? USG wskazuje na ciąże o 4 dni starszą od terminu om. Krwawienie wystąpiło 06.07 stosunek przed odbył się 21.06 a po krwawieniu 14.07 . Dodam że mam krótkie cykle miesiączkowe 23, 26 dni . Pozdrawiam .

Do ustalenia terminu zapłodnienia najważniejsze jest USG w II lub III miesiącu ciąży. Później rozbieżności mogą być większe. Różnicy 4 dni między terminem z miesiączki a terminem z USG nie bierze się pod uwagę. Nie ma to żadnego znaczenia. Obowiązuje Panią termin z ostatniej miesiączki.