Odczuwanie bólu serca po wysiłku

Po dłuższej przerwie(ok4lata) zacząłem ćwiczyć,latem jeździłem na rowerze i pływałem,teraz od kilku tygodni robię pompki ,przysiady i brzuszki do tej pory było wszystko dobrze jednak od 3 dni odczuwam po wysiłku ból w sercu ,gdy odpocznę przestaje boleć,czy powinienem się martwić i zaprzestać ćwiczeń czy kontynułować i ból sam przejdzie?proszę o udzielenie informacji

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skonsultować się z lekarzem, aby wyjaśnić przyczynę bólu, przede wszystkim wykluczyć sercowe pochodzenie. Konieczne będzie ekg, pomiar ciśnienia, być może podstawowe badania laboratoryjne.
Pozdrawiam