Ognisko hypodensyjne na pograniczu głowy trzustki

witam co moze ozn.ognisko hypodensyjne o wym 10mm na 9mm.ognisko znajduje sie na pograniczu głowy trzustki i wyrostka haczykowatego brzeznie

Magdalena Mroczek

Witam, mogą to być np. torbiel, ale guzy tez mogą wyglądać podobnie na USG. Wynik zinterpretuje lekarz zlecający w kontekście objawów klinicznych. Mogą być potrzebne dodatkowe badania.

Aleksander Ropielewski

Może to być torbiel zmiana martwicza lub nowotwór. Mam za mało danych aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi.