Okaleczanie się, płaczliwość, nerwowość u 20-latki

Od roku się okaleczam na początku było to z jakiś powodów z czasem zaczęłam robić to bez najmniejszych powodów. Ciągle chce mi się płakać nawet bez przyczyny. Od pewnego czasu jestem niemiła dla prawie karzdej osoby. Wszystko mnie denerwuje i irytuje. Potrafię wybuchnąć gniewem, a po chwili jest już wszystko dobrze. Mam ochotę krzyczeć, rzucać czym popadnie. Nie mam ochoty nikogo widzieć wole być sama niż spędzać czas z moimi znajomymi. Nienawidzę siebie.Rodzice nic nie wiedzą

Dobrze, ze Pani napisała. O ile to możliwe, proszę zaprzestać samookaleczenia siebie samej. Krzywdzenie siebie nie jest drogą, którą należy kroczyć. Proponuje udać się do psychologa, który zaproponuje sposób postępowania.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witaj,
Być może masz jakieś problemy z adaptacją w gronie znajomych,które warto powierzyć zaufanej osobie.To,co robisz jest niebezpieczne i może mieć żródło w podobnych lecz nieprzepracowanych problemach w okresów wcześniejszych.Jest to na szczęście zdarzenie trwajace od niedawna,więc nie ma jeszcze utrwalenia w osobowości,można odnieść się zatem do lepszych okresów w życiu,gdy czułaś się doceniona,zauważona.Masz bowiem ,jak widać ,także zdrowe relacje i umiejętności.Gorąco zachęcam do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą,który popracuje z Tobą indywidualnie,dotrzecie do przyczyn tak gwałtownych załamań a w razie potrzeby skieruje Cię następnie na terapię grupową,gdzie będziesz już przygotowana do bezlękowego nawiązywania kontaktów rówieśniczych.Nie katuj się więc dłużej i zapisz do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie