Okres w ostatnim dniu brania tabletki przed 7-dniową przerwą

Mam pytanie - czy jest to normalne, że okres rozpoczął się w dniu, w którym miałam wziąć 21 tabletkę? Powiem szczerze, że jest on dużo łagodniejszy. Tabletki biorę od 5 miesięcy i do tej pory po 21 dniach tabletek w tygodniowej przerwie okres pojawiał się w trzecim dniu przerwy. Bardzo proszę o odpowiedź, czy to coś niepokojącego i czy wymaga to wizyty u lekarza ginekologa. Pozdrawiam i dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Krwawienie podczas 7-dniowej przerwy między opakowaniami pojawia się zwykle 2-4 dni przerwy, ale jeśli pojawi się dnia pierwszego lub np. piątego, to nic złego raczej się nie dzieje. Najważniejsze jest, aby w ogóle się pojawiło w ciągu tych 7 dni. Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty ani ciężkie biegunki oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. Jednak jeśli nadal czuje się Pani zaniepokojona, to proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!