Operacja kręgosłupa - czy powinnam się na nią zdecydować czy nie?

Dzień dobry. Rok temu dowiedziałam się, że mam przepuklinę międzykręgową. Lekarz skierował mnie na konsultację, lecz postanowiłam na nią nie iść, bojąc się operacji. Dziś kręgosłup boli mnie jeszcze bardziej, nie ma dnia bez ostrego bólu. Coraz częściej drętwieją mi kończyny. Oto treść wyniku badania, które robiłam rok temu: "Dyskopatia z objawem próżniowym L5-S1 z centralną przepuklina krążka międzykręgowego opadającą i centralnie wypuklającą się do kanału kręgowego na głębokość 5-6 mm, nieco uciska worek oponowy. Krążki kręgowe na poziomie L3-L5 bez zmian.nierówny obrys blaszek granicznych na badanych poziomach.Szerokość kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym w granicach normy" Uważają Państwo, że jest jeszcze sens iść z tym do lekarza, czy lepiej zostawić to dopóki mogę chodzić? Jakie mogą być tego skutki? Czy może to spowodować śmierć czy w najgorszym wypadku paraliż? Do tego zauważyłam na udzie wgłębienie, coś jakby dziurę. Czy może to mieć jakiś związek z tym? Co to w ogóle może być? Proszę o pilną odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Ma Pani zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z nasilonymi objawami bólowymi i drętwieniem kończyn. Trudno powiedzieć, czy zmiany w rezonansie magnetycznym są obecnie tak samo czy bardziej nasilone niż przed rokiem. Bardzo nasilone zmiany zwyrodnieniowe mogą oprócz bólu powodować drętwienie, a także osłabienie siły mięśniowej kończyn dolnych oraz zaburzenia zwieraczowe.

Trudno wypowiedzieć mi się co do wgłębienia w udzie, czy wynika ono z zaniku mięśni wynikającego z ucisku nerwu, będącego konsekwencją zmian zwyrodnieniowych czy jest to zupełnie niezwiązana ze zmianami zwyrodnieniowymi kwestia.

Operacja neurochirurgiczna niesie również za sobą ryzyko powikłań i nie zawsze przynosi oczekiwany efekt, jednak często powoduje poprawę. Decyzję o operacji podejmuje neurochirurg, jeśli pacjent wyraża na nią zgodę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty