Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu stosowania

Witam, wczoraj zapomniałam wziąć tabletki, przyjęłam ją dziś z 17-godzinnym opóźnieniem. Była to 6 tabletka z opakowania. Pigułki przyjmuję od ponad 2 lat i to pierwsza sytuacja tego typu. Dodam, że często nie biorę pigułek równo o 21:00, lecz często z jedno lub dwugodzinnym opóźnieniem.Zgodnie z ulotką jest ryzyko zajścia w ciążę, więc moje pytanie brzmi - czy jest ono duże?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży istnieje. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test po 2 tygodniach od stosunku. Warto również udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.