Opuchnięcie i ropienie pępka po piercingu

mam kolczyk w pepku od 2 misiecy,robiłam w studiu,no i nic z nim sie nie działo,dzisiaj 3 dzien boli mnie troche gdy dotykam i jest lekko czerwony i ropiej,nwm dlaczego,mam podejrzenie,że może od alkoholu który wypiłam na dyskotece w środe bo własnie po tym dniu zaczeło mi się tak dziac,a no i jest lekko spuchniety,ale nie koło kuleczek,tylko tam gdzie pod skórą jest ta sztanga nwm jak to sie nazywa.w każdym razie prosze o pomoc nie wiem co robic,czyszcze solą fizjologiczną i smaruje neomecyną .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany wskazują na zapalenie. Proszę przemywać skórę wodą utlenioną/skinseptem oraz ewentualnie neomycyną. Jeśli po 2-3 dniach nie będzie poprawy, proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.