Opuchnięta górna powieka a jedzenie orzechów

MAm poważny problem dziś rano jak wstałam miałam opuchnięte górne powieki lewej nie mogłam nawet otworzyć. Miałam tak przez cały dzień nie chce zejść wieczorem jest ciut lepiej ale i tak powieki są spóchnięte. Co może być przyczyną takiego stanu. CZy może to być od orzechów fistaszkowych które jem codziennie od kilku dni??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można wykluczyć reakcji alergicznej. Sugeruję zaprzestać spożywania orzechów przez kolejnych kilka dni. Jeśli objawy ustąpią, w przyszłości powinna Pani/Pani unikać tego produktu i uważać na inne orzechy.