Osłabienie i bladość u 12-latka po odchudzaniu

Mój syn ma 12 lat , 180 cm wzrostu i waży 94 kg ( w sierpniu ważył 110 kg , schudł po odstawieniu węglowodanów i słodkich napojów - pomógł dietetyk ) ... ostatno bolała go głow i był blady , więc poprosiłam lekarza o baania - oto wyniki ,które mnie bardzo zaniepokoiły , natomiast lekrz stwierdził , że ne ma powodu do niepokoju : LEUKOCYTY - 3,4TYS/UL HEMOGLOBINA -13,6G/DL MCV - 6,9FL MCH - 36,0PG Lekarz przepisał tylko FLORADIX 2*dziennie po 10 ml i wit C . za 2 msc powtórzy morfologię .

Całkowite odstawienie węglowodanów to nie najlepsze rozwiązanie dla tak młodej osoby - całe życie nie będzie ich spożywał? Nie wiem dokładnie jak wyglądała dieta ale być może po dużym ograniczeniu kaloryczności w diecie pojawiają się efekty w postaci osłabienia, albo może jest to kwestia przemęczenia.