Osłabienie, zmęczenie, bóle piersi jako objawy ciąży

Witam Serdecznie. Kochałam się w dni płodne. Mój okres miałam 2 dni przed spodziewanym terminem i był krótki z brązowymi plamieniami które trwały dłużej. Zrobiłam 3 testy. 2 wyszły negatywnie dodam, że robiłam je dosyć wcześnie. Trzeci zaś około 2 tygodni po "okresie" i wyszły 2 kreski, ale jedna prawie że niewidoczna...grubości włosa. Mam częste zaslabniecia, chce mi się cały czas spać...mam bóle piersi i większe sutki. Czy mogę być w ciąży??

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, przytoczone objawy mogą być również objawami ciąży, ale na ich podstawie nie rozpoznaje się ciąży. Proszę powtórzyć test ciążowy lub test z krwi ( B HCG )

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji wskazany jest kontakt z ginekologiem i oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi - jest to badanie dużo bardziej czułe niż test wykonywany z moczu.