Ospa i swędzenie penisa u 4-latka

witam.mój syn ma 3dzień ospy ale zauwazylam ale ciagle drapie się po dydusiu mówi ze go swędzi z dydusia leci mu ropka i ma na czupku czerwonego ma 4lata dodam ze jak miał 1,5 to miał sciagany napletek teraz jak ma przeziębienie jest chory albo teraz ta ospa to przy kapaniu nie idzie odciągnąć napletka a teraz ta ropka prosze o pomoc i dlaczego tak się dzieje jak jest zdrowy i nic mu nie dolega to ładnie przy kapaniu się odciąga. prosze o porade dziekuje bardzo

Lek. Marta Jaruchowska

Dobrze by bylo zeby synka zobaczyl chirurg, infekcjom wirusowym czesto towarzysza bakteryjne nadkazenia, prawdopodobnie tak jest w tym wypadku. Trzeba bedzie wlaczyc miejscowo leki p/bakteryjne, a do wizyty czestsza niz zwykle higiena, ewentualnie przemywac octaniseptem.