Otyłość a przepuklina żołądka

mam problem z otyłością od 13 lat mam 26 lat a warze 86 kg bolą mi plecy a wz mam 160 chodze do lekarza mam jedynie przepukline żołądka mam dużo roboty ostatnio nie mam na nic sił byłam u 2 dietetyków i nic jest tylko gożej nie mam apetytu odechciewa mi się jedzenia przez leki odchudzające kupiłam również za 137 zł i nic mi nie pomogło w lato ciągle jeżdze na jagody zbieram z córką się bawie i nic nie chudne bardzo prosze o pomoc słodyczy nie jem bo nie lubie kasia
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam serdecznie,

Podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta i ona stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę do tego zalecam aktywność fizyczną. Nie eksperymentowałabym z tabletkami na odchudzanie i rożnymi innymi specyfikami. dieta powinna być dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia. Dziwię się ze pomoc dietetyków nie przyniosła efektów.... Musi |Pani zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można przesłać mi na maila obecny Pani jadłospis a ja przeanalizuję i być może wskażę ewentualne błędy.

kontakt tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty