Pękająca skóra na palcach

Witam, Mam problem z pękającą skórą na palcach. Czym to może być spowodawne? Jestem raczej zdrowy, ale zajmuje się lakierowaniem i może właśnie farby wpływają na moją skórę?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyn pękających opuszek palców może być bardzo wiele. Nie bez wpływu pozostaje z pewnością ekspozycja na farby i lakiery a także środki do ich usuwania. Innymi przyczynami mogą być niedobory witaminowe, cukrzyca czy niedoczynność tarczycy. W pierwszej kolejności powinien Pan zadbać o prawidłową ochronę dłoni podczas pracy. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.

Witam moze to byc objaw roznych chorob ,ale w Pana przypadku jezeli ma Pan kontakt z chemikaliami warto pamietac o rekawicach ochronnych jezeli nie mina udac sie do dermatologa