Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku a ryzyko ciąży

Witam serdecznie, dzisiaj zabrakło szczęścia. Podczas stosunku z dziewczyną pękła prezerwatywa. Nie doszło do wytrysku (sprawdzając "wycisnąłem" śladowe ilości prejakulatu, tuż przed stosunkiem się umyłem) a dziewczyna jest tuż przed okresem. Dodatkowo użyliśmy po tym fakcie tabletek Patentex. Moje pytanie brzmi, czy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest duże? Oraz czy lecieć jutro na złamanie karku do lekarza po tabletki?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ryzyko ciąży jest niskie, choć nie wiem czy partnerka miała wówczas dni płodne czy niepłodne (uzależnione to jest od długości cyklu i jego regularności). Globulki patentex stosowane są przed stosunkiem ze względu na ich metodę działania, dlatego ich zażycie po stosunku nie miało żadnego znaczenia.
Pozdrawiam.