Petting - czy mogłam zajść w ciążę?

1,5 miesiąca temu, chłopak dzień przed miesiączką włożył mi palec do pochwy. Miesiączke dostałam normalnie, tylko drugi dzień nie był tak obfity co zawsze. Dwa tygodnie temu uprawiałam peeting z chłopakiem. Wtedy również włozyc mi palce do pochwy, ale przed tym umył ręce [miałam dni płodne], przypominam [miał umyte ręce]. Tydzień temu jechałam nad morze 4,5 godz. Wczoraj wróciłam. Dzisiaj jest 4 dni przed miesiączką. Miesiączki mam regularnie co 29 dni. Dostałam dzisiaj brązowe plamienie . Trochę się obawiam:(  Ostatnią miesiączkę miałam 9 lipca . Dzisiaj jest 2 sierpień i te brązowe plamienia. :( Mam 15 lat. Boję się, że to moze być ciąża, a szczególnie, że jeszcze 4 dni do okresu, a może to jest brązowe plamienie zamiast okresu? :( Proszę o konkretną odpowiedź :(

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeśli nie doszło do penetracji i jeżeli przy zbliżeniu partner nie używał członka, jeżeli nie było sytuacji kiedy penis ocierał się o pochwę, to wtedy nie powinno dojść do zapłodnienia.

Natomiast należy pamiętać, że nawet bez penetracji może dojść do nieplanowanej ciąży. Często gdy mężczyzna jest podniecony wydziela tzw.preejaulat w którym mogą znajdować się plemniki. Gdy preejakulat dostanie się w okolicę przedsionka pochwy może dojść do zapłodnienia.

Na razie proszę się nie martwić, gdyż miesiączka może czasami być nieregularna, mogą występować krawawienia śródcykliczne.
Należy poczekać cierpliwie do daty kolejnego krwawienia.

Jeżeli miesiączka nie wystąpi, warto wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!