Plamy suchej skóry na żołędziu

Mam 39 lat. Gdzieś pod koniec czerwca tego roku zauważyłem powstałe na żołędziu plamy, wykwity czerwonego koloru, przechodzące w biel (zdj. 1). W czerwcu 2008 roku z powodu zerwania wiązadełka i postępującej stulejki, miałem przeprowadzony zabieg cyrkulacji częściowej. Odtworzono wędzidełko, napletek częściowo pokrywa żołądź w stanie spoczynku. Przed zabiegiem miałem na żołędziu stany leukoplaktyczne, które zniknęły w miarę czasu, już po zabiegu. Po prawej stronie żołędzia widoczne są blizny i zrogowacenie po nieprawidłowym zgojeniu się. (zdj. 2) Zastanawiam się czy obecnie powstałe zmiany nie są również wynikiem rogowacenia? Zmiany te nie bolą ani nie swędzą. Jedynie powiększają się stopniowo. Po smarowaniu witamina A lub po powrocie członka ze stanu wzwodu plamki czerwienieją (zdj. 3).

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie! Niestety w materiale nie są dostępne zdjęcia. Zmiany które Pan opisuje mogą być zarówno pochodzenia infekcyjnego, jak i powstałe w wyniku rogowacenia. Zmiany raczej wymagają leczenia, ale zdecydować o formie terapii można jedynie po postawieniu rozpoznania, co jest możliwe po wykonaniu badania lekarskiego. Oprócz obejrzenia zmian niezbędne jest również pełne zebranie wywiadu. Konieczna jest osobista wizyta u lekarza - najlepiej udać się do dermatologa. Do specjalisty tego nie jest konieczne skierowanie. Do czasu wyjaśnienia pochodzenia objawów powinien Pan zrezygnować ze współżycia w celu ewentualnego przeniesienia infekcji na partnerkę. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty