Planowanie ciąży a stosowanie leku Bromergon

Dzień dobry, od niespełna miesiąca biorę Bromergon (na podwyższoną prolaktynę). Staramy się z mężem o dziecko. Wiem, że jak zajdę w ciążę mam go od razu odstawić. Czy przez te 2 tygodnie, kiedy jeszcze nie można zrobić testu ciążowego, a ewentualnie jest się w ciąży - lek może zaszkodzić dziecku? Biorę pół tabletki rano i pól tabletki wieczorem. Drugie pytanie, czy może on przyspieszyć miesiączkę o jakieś 4 dni (faza lutealna będzie 11 dniowa) bo chyba zaczynam właśnie okres? L.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek stosowania leku może dojść do przesunięcia terminu krwawienia. Bromergon należy stosować do czasu potwierdzenia ciąży testem. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.