Planowanie ciąży, wynik bHCG oraz bolesna owulacja

Mam pytanie, staramy sie o dziecko, przez dni płodne kochaliśmy sie bez zabezpieczenia co noc, czasami rownież w dzien oraz przestrzegamy kalendarzyka, wg którego 17.12 powinnam miec owulacje. 19.12 obudziłam sie wycieńczona i osłabiona, z bólem podbrzusza, jasnorozowym plamieniem, które sie nasilało. trafiłam w szpitalu gdzie okazało sie ze to bolesna owulacja, jednak osłabiona jestem do dzisiaj i krwawienie dziś ustało. Regularnie miesiączkuje, 19 beta wynosiła 0,8. Czy mozliwe zapłodnienie?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli była to owulacja a nie krwawienie miesiaczkowe to zapłodnienie jest możliwe. Proponuje za około tydzień wykonać test ciążowy. Jeżeli osłabienie będzie się utrzymywać Proszę udać się do lekarza.