Podawanie magnezu dziecku z autyzmem

Witam. Słyszałam, że dzieciom ze spektrum autyzmu powinno podawać się magnez. Ostatnio znajoma poleciła mi L-threonate, że dobrze się wchłania i poprawia pracę mózgu. W jakich dawkach powinno się go podawać?

Witam serdecznie,

Znalazłam obszerny artykuł uwzględniający różne badania, z którym powinna się Pani zapoznać: http://www.autism.com/polish_witamina oprócz tych informacji polecam skontaktować się dodatkowo z lekarzem. Jeśli chodzi o dawki leków to przypisuje ją lekarz lub przyjmuje się ją zgodnie z informacją na ulotce.

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann