Podejrzenie depresji u męża a konieczność pomocy specjalisty

Podejrzewam ze mój mąż (33lata) ma depresje a to dlatego ze jest cały czas zmęczony..nic mu się nie chce, mówi o tym ze on wcześniej umrze od mnie, Często wybucha i prowadzi do niepotrzebnych kłótni. Jak mu pomóc..czy tylko specjalista jest w stanie? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Witam,
myślę, że będzie Pani ciężko skutecznie pomóc mężowi.
Oczywiście Pani troska, wsparcie i zrozumienie dla męża będzie bardzo pomocne, niestety bez wizyty u psychologa się nie obejdzie.
Proszę nakłonić męża do wizyty. Nie ma powodu by dalej się tak czuł.
Stany depresyjne leczy się dość skutecznie, należy jednak dać sobie szansę i zgłosić się do specjalisty.

Trzymam kciuki
Aneta Kaluba
www.zmaniamyslenia.pl

Dzień dobry, jeżeli pani mąż rzeczywiście cierpi na depresję to można mu pomóc tylko przy wsparciu specjalisty. Rozumiem, że jego stan należy dokładnie zdiagnozować. Zachęcam do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu oraz przeprowadzenia podstawowych badań, jeżeli badania nic nie wykażą mąż powinien zgłosić się na diagnozę psychologiczną w celu diagnozy. Psycholog zaleci dalsze kroki postępowania (może to być kontakt z lekarzem psychiatrą w celu przepisania leków i/lub rozpoczęcie psychoterapii). Pozdrawiam.