Podwyższona temperatura po owulacji

Witam serdecznie mam jeszcze jedno pytanko otoz jestem 8 dni po owulacji od dwóch dni mierze temp w pochwie i mam 37,5 słyszałam ze podwyższona temp moze oznaczać ciaze wczesną czy to prawda? Ppzdrawiam

Aleksander Ropielewski

Tak, jest to jeden z tzw. prawdopodobnych objawów ciąży. pozostałę to:
brak miesiączki
powiększanie się obwodu brzucha
powiększenie piersi
rozstępy ciążowe
hiperpigmentacja linii pośrodkowej ciała i brodawek sutkowych
zmiany w narządzie płciowym: powiększenie i rozpulchnienie macicy (objaw Hegara) oraz zasinienie pochwy i przedsionka pochwy (objaw Labhardta)
dodatnie wyniki testów ciążowych

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście może tak być, choć w tym momencie warto wykonać test ciążowy.