Pojedyncze owalne węzły wzdłuż naczyń szyjnych

Bardzo proszę o jakąś wskazówkę odnośnie USG węzłów chłonnych. Tydzień temu robiłem to badanie, gdyż po przeziębieniu sprzed miesiąca pozostały mi powiększone węzły na szyi. Obawiam się że to moze być ziarnica albo chłoniak...A wynik USG jest taki: "Widoczne 3 węzły chłonne podbródkowe wielk. do 7 x 4 mm oraz ch dług. do 12 mm. Wszystkie węzły o prawidłowej budowie warstwowej".

Male prawdopodobieństwo że jest to chłoniak ( szczególnie jak nie mamy informacji o charakterystyce węzwłów,tz bolesności, ruchomości, twardości), raczej przetrwałe zmiany pozapalne. Proponuje udać się do Pana lekarza z wynikami badań.