Polip na przedniej ścianie pęcherzyka żółciowego a ryzyko kolki żółciowej

Witam.Mam 22 lata.Rok temu przez nerwy stresy, nieuzasadniona obsesje na punkcie swojego zdrowia schudlem 15kg.Teraz wykryto mi polipa na przedniej scianie pech. zolciowego 4mm. raz na jakis czas czuje dyskomfort w zebrach,czasem sek. uklucie, czasem tam gdzie pecherzyk a czasem bardziej z boku.Boje sie ze dostane kolki zolciowej.To mozliwe?Nigdy nie palilem nie pilem nie pilem kawy,nie jadlem tlusto.Nie wystepuje to caly czas tylko roznie ostatnio juz nawet nie bylo to pojawilo sie po treningu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Polip pęcherzyka żółciowego jak najbardziej może być przyczyną kolki. "Objawowość" polipa bywa także wskazaniem do wykonania zabiegu usunięcia pęcherzyka. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą chirurgiem.