Pominęłam tabletkę. Czy jestem dalej zabezpieczona przed ciążą?

Tabletki zawsze biorę regularnie o godzinie 18.00. W piątek wzięłam, a w sobotę zapomniałam. Później o 4.00 nad ranem w niedzielę kochałam się z moim chłopakiem (z prezerwatywą). Pominiętą tabletkę wzięłam dopiero o 14, a kolejną tak jak zawsze. Zamierzam skończyć opakowanie i nie robić przerwy. Czy istnieje ryzyko ciąży? Przecież nie minęło 12 godzin do czasu stosunku.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. 12 godzin nie liczy się od czasu stosunku, ale od czasu pominięcia tabletki. W pani przypadku minęło 20 godzin, czyli ochrona może być zmniejszona.
2. Nie wiem, czy duże jest ryzyko ciąży, ponieważ nie napisała Pani, której tabletki (konkretnie chodzi o to, z którego tygodnia) Pani zapomniała. Jeśli pominięcie dotyczyło 3 tygodnia, to połączenie opakowań (tak jak Pani sugeruję) zapewni ochronę.