Postępowanie przy widocznych objawach bartonellozy

Czy pacjent z wyraznymi objawami bartonellozy, powinien czekac az choroba minie sama, w momencie gdy w. chlonne pod pacha sa duze, bolesne, uniemozliwiajaxce jednoczesnie swobodne ruchy reka? Dodam, ze to lekarz zadecydowal o niepodawaniu antybiotyku. Po rozmowie z weterynarzem rodzinnym( mamy farme), lek powinien byc podany przy takim stanie w. chlonnych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy kwalifikuje się Pani do leczenia. Sugeruję konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych, który pokieruje właściwym postępowaniem.