Poszerzenie UKM nerki u niemowlaka

Witam Dzisiaj byłam w córka 8 miesiecy( w czasie ciazy stwierdzono juz poszerzenie Ukm nerki lewej) na badaniu Usg Brzucha wynik wyszedl: nerka prawa jest prawidlowej budowy o dl.6,2 cm natomiast nerka lewa ma dł.6cm ale poszerzony Ukm( w wymiarze poprzecznym) 15mm ,co sie robi w takim przypadku?wprowadza się leczenie?Dodam ze bylysmy na scyntygrafi nerek gdzie wykazalo ze nerka lewa nie pracuje tak samo dobrze jak prawa

Pozostaje Pani pod opieką urologa lub nefrologa dziecięcego. Refluks ten może się wycofać, możliwe, że niezbędne będzie też inne leczenie. Lekarz wszystko Pani wyjaśni na wizycie.