Powiększony biust i niestabilna waga: czy możliwa jest ciąża bez stosunku?

Witam. Od kilku dni coś dziwnego dzieje się z moim organizmem. Zacznę od tego, że nieregularnie miesiączkuję, jednakże okresu nie miałam już od dłuższego czasu i trochę mnie to martwi. Boli mnie biust, mam powiększone sutki, a całość jest napuchnięta. Od paru dni zrobiłam się trochę blada i często boli mnie głowa. Moja waga jest od kilku dni strasznie niestabilna, tydzień temu ważyłam kilogram mniej niż dziś. Dodam, że w lipcu dwa razy zmieniałam klimat i brałam przez 3 dni antybiotyk. Nigdy nie współżyłam z chłopakiem, nawet na chwilę obecną nie mam partnera. I tu nasuwa się moje kolejne pytanie. Pani od wychowania do życia w rodzinie powiedziała nam, że istnieje możliwość zapłodnienia przez siadanie na desce klozetowej, zakładając, że znajdują się na niej plemniki. Nie wiem, co mam o tym myśleć, pierwszy odruch z mojej strony to był śmiech, ale teraz jestem pełna wątpliwości. Czy istnieje taka możliwość? Czy jestem na coś chora, czy jestem w ciąży? Czy to objawy przedmiesiączkowe?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Na wstępie powiem, że nie ma możliwości zapłodnienia przez siadanie na toalecie. Jedyne ryzyko takiego postępowania to możliwość zachorowania na robaczycę typu owsicę.
Jeżeli do tej pory Pani nie współżyła, to ciążę można z całą pewnością wykluczyć.

Nieregularne miesiączki z podobnymi objawami mogą przemawiać za zaburzeniami hormonalnymi. Warto byłoby zatem udać sie do ginekologa, który ustali przyczynę Pani nieregularnych miesiączek. Najprawdopodobniej będzie Pani musiała wykonać badania hormonalne.

Jeśli okres spóźnia się Pani po raz pierwszy, to nie ma powodu do obaw. Zarówno zmiana klimatu, jak i dość długa antybiotykoterapia mogły spowodować wydłużenia cyklu i ogólne osłabienie. Myślę zatem, że warto poczekać jeszcze około 7-10 dni. Jeśli miesiączka nie wystąpi w tym czasie, wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam