Powiększony brzuch u 31-latki z nadwagą

Witam mam na imię iwona mam 31 lat jestem niska mam 156cm wzrostu i 98 kg mam nadwage ale niepikoi mnie strasznie wielkosc mojego brzucha jest bardzo duzy proszę o pomoc gdzie się udać do lekarza i jakiego bo nie wiem co zrobic. Pozdrawiam

Witam Panią,

Z pewnością i przede wszystkim powinna Pani udać się do dietetyka. Jeżeli oprócz otyłości brzuch boli, czuje Pani wzdęcie i inne dolegliwości to należy tez skonsultować się także z gastrologiem.
Powinna Pani wprowadzić w życie zdrową i zbilansowaną dietę aby zgubić zbędne kilogramy. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk